Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Duygu Odaklı Çift Terapisi - Emotion - Focused Couples Therapy %10 ind Duygu Odaklı Çift Terapisi - Emotion - Focused Couples Therapy %10 ind Duygu Odaklı Çift Terapisi - Emotion - Focused Couples Therapy %10 ind

Duygu Odaklı Çift Terapisi Emotion - Focused Couples Therapy

Liste Fiyatı : 0,00 TL
9786055548728
616817
Duygu Odaklı Çift Terapisi Emotion - Focused Couples Therapy
Duygu Odaklı Çift Terapisi Emotion - Focused Couples Therapy
Psikoterapi Enstitüsü
0.00
Bu makalede terapiye Duygu Odaklı yaklaşımın özeti ve onun araştırma temeli ortaya konulmaktadır. Bu yaklaşımda duygu, kendiliğin yapılandırılmasında temel olarak görülmektedir ve kendiğin organizasyonunda başlıca belirleyicidir. İnsanlar basitçe duygularına sahip olmanın yanı sıra sürekli bir duygularını anlamlandırma sürecini de yaşarlar. Duygu Odaklı Terapi'de farklı duygu tipleri arasındaki ayrımlar, terapistlere kademeli müdaheleler için bir yol haritası oluşturur. Duyguyu işlemeye dair deneylerle desteklenen altı ana ilke terapist müdahelelerine rehberlik etmekte ve tedavi hedefleri olarak hizmet etmektedir. Bir vaka örneği, nispeten kısa bir depresyon tedavisinde Duygu Odaklı Terapi ilkelerinin bir hastanın bozuk utanç ve temel güvensizlik probleminin üstesinden gelmesine nasıl yardımcı olduğunu göstermektedir.

A summary of an emotion-focused approach to therapy and its research base is presented. In this view, emotion is seen as foundational in the construction. People, as well as simply having emotion, also live in a constant process of making sense of their emotions. In EFT, distinctions between dfferent types of emotion provide therapists with a map for differential intervention.
Kapat