Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Döşeğimde Ölürken - %10 indirimli  - William Faulkner - İletişim Yayın Döşeğimde Ölürken - %10 indirimli  - William Faulkner - İletişim Yayın Döşeğimde Ölürken - %10 indirimli  - William Faulkner - İletişim Yayın Döşeğimde Ölürken - %10 indirimli  - William Faulkner - İletişim Yayın Döşeğimde Ölürken - %10 indirimli  - William Faulkner - İletişim Yayın

Döşeğimde Ölürken

Liste Fiyatı : 31,00 TL
İndirimli Fiyat : 27,90 TL
Kazancınız : 3,10 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,66 TL
9789750517198
13008359
Döşeğimde Ölürken
Döşeğimde Ölürken
İletişim Yayınları
27.90
20. yüzyılın büyük modernist romancılarından William Faulkner'ın yazım tekniğinde radikal bir yeniliği temsil eden, benzersiz bir yapıt. Ölüm döşeğinde olan Addie, kırk mil uzaklıktaki Jefferson mezarlığına, ailesinin yanına gömülmeyi vasiyet eder. Addie'nin tabutunu bir katır arabasına yükleyen Bundren ailesi, sıcakla ve sellerle boğuşacakları uzun bir yolculuğa çıkar. Döşeğimde Ölürken, on beş farklı anlatıcının ağzından anlatılan elli dokuz bölümden oluşur. Ailenin öfke, üzüntü, endişe ve tutku dolu serüveni karakterlerin zihninden geçen akışın ritmiyle birleşir. Bilinçlilik akışı tekniğini çarpıcı bir yetkinlikle kullanan Faulkner'ın karakterlerinin "gözleriyle sesi kendi içine dönüp ağlayışını dinlemeye koyulmuş gibidir". Düzyazıyı şiirselleştirmekte sıradışı bir yeteneği olan Faulkner'ın bu romanı, sezgilerin, duyarlıkların, iç seslerin, boşlukların destanıdır.

"Döşeğimde Ölürken'in bir Amerikalı tarafından yazılmış en özgün roman olduğu söylenebilir. Faulkner, 20. yüzyılın en büyük romancıları arasında."
-Harold Bloom-
Kapat