Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Dinle Rabia'nın Dilinden Sadiye Erol Aykaç Dinle Rabia'nın Dilinden Sadiye Erol Aykaç Dinle Rabia'nın Dilinden Sadiye Erol Aykaç Dinle Rabia'nın Dilinden Sadiye Erol Aykaç

Dinle Rabia'nın Dilinden

Liste Fiyatı : 29,00 TL
İndirimli Fiyat : 21,38 TL
Kazancınız : 7,62 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,80 TL
9786055147792
13115866
Dinle Rabia'nın Dilinden
Dinle Rabia'nın Dilinden
Kapı Yayınları
21.38
Bir Rabia geldi, aşka düştü, bir daha da onu gören olmadı... "Ey Basralılar! Ey iman etmiş kardeşlerim! Sakın cennet umuduyla ibadet edip cenneti ateşe vermeyin ve sakın cehennem korkusuyla ibadet edip ateşi harlamayın. Allah'ın hükmüne razı olan, cennet cehennem hesabı yapmaz. Ya İlahî, cehennemden korkarak sana ibadet ettimse beni cehennemde yak. Cennete tamah ederek ibadet ettiysem cenneti bana haram kıl. Cenneti ateşe verip cehennemi söndüren kadın dediler benim için; oysa ben Allah'ın rızasına perde olan şeyleri düşünmekten vazgeçin demiştim."

Sadiye Erol Aykaç, Dinle Rabia'nın Dilinden'de Hz. Rabia'ya dair asırları aşan menkıbe ve kıssaları çeşitli kaynaklardan derleyerek Hz. Rabia'nın diliyle romanlaştırıyor. Aykaç'ın akıcı bir kurguyla Hz. Rabia'nın hayatını aktardığı eser, okuyucularını bu mümtaz şahsiyetin tasavvuf yolculuğuna eşlik etmeye ve yegâne hakikat olan kulluğu ilahi bir aşkla tekrar keşfetmeye çağırıyor.
Kapat