Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Devre Analizi – 1 Kirchhoff Yasaları – İşlemsel Kuvvetlendiriciler RL/ Devre Analizi – 1 Kirchhoff Yasaları – İşlemsel Kuvvetlendiriciler RL/ Devre Analizi – 1 Kirchhoff Yasaları – İşlemsel Kuvvetlendiriciler RL/

Devre Analizi – 1 Kirchhoff Yasaları – İşlemsel Kuvvetlendiriciler RL/RC Devrelerinin Analizi

Liste Fiyatı : 35,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,59 TL
9789750235504
13134453
Devre Analizi – 1 Kirchhoff Yasaları – İşlemsel Kuvvetlendiriciler RL/RC Devrelerinin Analizi
Devre Analizi – 1 Kirchhoff Yasaları – İşlemsel Kuvvetlendiriciler RL/RC Devrelerinin Analizi
Seçkin Yayıncılık
35.00
Gözden geçirilmiş 3. baskısı yapılan kitabın ilk baskısı, kitabın devamı olan Devre Analizi – 2 ile birlikte Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Kayda Değer Eser (Mansiyon) Ödülüne layık görülmüştür.

Elektrik devrelerinin analizinde kullanılan temel yaklaşımları anlatan bu kitap pek çok mühendislik disiplininde uygulama alanı olan devre türlerini ve bunların çözümlerini incelemektedir. Esas olarak elektrik devrelerinde doğru akım koşullarının incelendiği bu eserde işlemsel kuvvetlendiriciler konusu çeşitli uygulama örnekleriyle ele alınmakta, RL, RC ve RLC devrelerinin analizi, durum denkleminin çözümü, kararlılık meselesi de ayrıntılı biçimde tartışılmaktadır.

Üniversitelerdeki "Devre Analizi I" dersine uygun olarak hazırlanan ve pek çoğu sınav sorusu olmuş 85'i çözümlü, toplam 128 örnek içeren bu eser öğrencilerin ve öğretim elemanlarının beklentilerini karşılayacak derinlikte hazırlanmış olup sade bir dille kaleme alınmıştır.

Konu Başlıkları:
Elektrik Devrelerinin Temel Kavramları
Kirchhoff Yasaları
Direnç Devreleri
Kirchhoff Yasalarının İleri Uygulamaları
Kaynak Dönüşümleri, Thevenin ve Norton Eşdeğer Devreleri
İşlemsel Kuvvetlendiriciler
Birinci Dereceden Dinamik Devrelerin Analizi
RLC Devrelerinin Analizi
A Devre Analizinde Matlab Yazılımının Kullanımı
Kapat