Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Devlet ve Hukuk Üzerine Yazılar %10 indirimli Selin Akıncı Devlet ve Hukuk Üzerine Yazılar %10 indirimli Selin Akıncı

Devlet ve Hukuk Üzerine Yazılar

Liste Fiyatı : 21,30 TL
İndirimli Fiyat : 19,17 TL
Kazancınız : 2,13 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,51 TL
9789755201290
170251
Devlet ve Hukuk Üzerine Yazılar
Devlet ve Hukuk Üzerine Yazılar
Gündoğan Yayınları
19.17
Yıllardır hukuk ile siyasal bilimi birbirinden pek ayırmayan, ikisini birlikte inceleyen yapıtları ve yazıları okudum. Bir tek hukuku inceleme bana her zaman kuru bir iş gibi geldi. Siyasal bilimle doğrudan ilgilenmek ise, hukukçu olmam nedeniyle sanki kendi alanımdan çok uzaklaşıyormuşum ve yapmamam gereken işleri yapıyormuşum izlenimi verdi. Ayrıca, siyasal bilimin "bilim" olması nedeniyle beni aşan ve sayısal yöntemleri de bilmeyi gerektiren bir yönüne de pek ısınamadım.
İşte yıllar içinde benim gibi hukukla siyasal bilimi uzlaştırmaya çalışan yabancı bilim adamlarının yazılarından beni etkileyenleri çevirmiştim. Bu çevirileri "Hukuk ve Devlet Üzerine Yazılar" başlığı altında bir kitap olarak yayımlamak fikri ilk olarak Sayın Eren Gündoğan^ın aklına geldi. Ben bu fikre yazılar arasında ilgi kurmanın gerekli olduğu ve bu ilginin de yazılar arasında az olması nedeniyle pek sıcak bakmadım. Ancak daha sonra yazıların ortak noktasının hukuk, devlet ve siyasal bilim arasında bir ilişki kurmaya çalışan yazılar olduğu ve bu nedenle de birlikte yayımlanmasında yarar olduğu sonucuna vardım.
Bu kitaptaki çeviriler hukukçu olup da benim gibi bir tek hukukla yetinmek istemeyen veya siyasal bilimci olup da hukukla da ilgilenmek isteyenlere kanımca bir şeyler verecek ve bu kişileri bu konularda düşünmeye itecektir. Ülkemizde hukuk ve siyasal bilim alanındaki çeviri eksikliği de düşünülecek olursa, bu kitabın yararlı olacağını umuyorum.

Mehmet Turhan

KAMU HUKUKUNUN ALANI/ David J. Danelski
DEVLET "BİLİMİ" ÜZERİNE/ Harry Eckstein
YENİ BİR SİYASAL SİSTEM MODELİ/ Maurice Duverger
MUHALEFET/ Klaus von Beyme - Robert V. Daniels
DEMOKRASİNİN ÜÇ PARADOKSU/ Larry Diamond
Kapat