Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Devlet İnşası %10 indirimli Francis Fukuyama Devlet İnşası %10 indirimli Francis Fukuyama Devlet İnşası %10 indirimli Francis Fukuyama Devlet İnşası %10 indirimli Francis Fukuyama Devlet İnşası %10 indirimli Francis Fukuyama Devlet İnşası %10 indirimli Francis Fukuyama

Devlet İnşası Yirmi Birinci Yüzyılda Yönetişim ve Dünya Düzeni

Liste Fiyatı : 25,00 TL
İndirimli Fiyat : 22,50 TL
Kazancınız : 2,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,95 TL
9789759963750
614820
Devlet İnşası Yirmi Birinci Yüzyılda Yönetişim ve Dünya Düzeni
Devlet İnşası Yirmi Birinci Yüzyılda Yönetişim ve Dünya Düzeni
Profil Yayıncılık
22.50
"Bu çok kapsamlı, dikkatli analiz, çağımızın yoksulluk, AIDS, uyuşturucu ve terör gibi en çetin meselelerinden bazılarının aşırı kuralcı sistemden değil, zayıf devletlerden kaynaklandığını ikna edici bir şekilde savunuyor."
-Newsweek-

"Fukuyama, altüst olmuş bir dünyanın bilinmedik hatlarında, gerçekten coşkun ve özgün bir zihnin görüşü ve dikkat gerektiren bir yazı yazma ustalığıyla, idrak ederek dolaşıyor." -Guardian-

Bugün dünyada önüne geçilemeyen, ciddi pek çok sorunun kaynağı ve güvenliğimizi tehdit eden en temel unsur zayıf ya da başarısız devletlerdir. İşte bu sorunları ele alan Francis Fukuyama, yeni bir çözümü destekliyor: Devlet inşası.

Devlet inşası ve güçlendirme büyük bir iştir: Metodun her ülke için yeniden düşünülmesi gerekiyor. Fukuyama, son derece önemli bu kitabında devlet inşası kavramını inceliyor ve devletin güçsüzlüğünden, ulusal ve uluslararası etkilerden kaynaklanan sorunları ele alıyor. Afganistan'dan Irak'a, Sudan'dan Kongo'ya, işleyen kamu kurumlarının kalıcı bir yarar bırakacak şekilde nasıl aktarılacağıyla ilgili bildiğimiz ve çoğunlukla bilmediklerimizin izini sürüyor.

Fukuyama, kitabının önsözünde iddialarını Irak'ta devam eden kriz bağlamında ortaya koyuyor. Aynı zamanda zayıf devletlerin uluslararası düzen açısından sonuçlarını ve uluslararası toplumun zayıf devletlere müdahale etmeyi hangi meşru gerekçelere dayandırdığını da irdeliyor.

Katkıda Bulunanlar: Münir Üstün , Kenan Özcan , Adem Şenel
Kapat