Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Değişen Türkiye'de Eğitim ve Müfredat Kolektif Değişen Türkiye'de Eğitim ve Müfredat Kolektif Değişen Türkiye'de Eğitim ve Müfredat Kolektif

Değişen Türkiye'de Eğitim ve Müfredat

Liste Fiyatı : 18,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,20 TL
Kazancınız : 1,80 TL
9786059683203
13049783
Değişen Türkiye'de Eğitim ve Müfredat
Değişen Türkiye'de Eğitim ve Müfredat
Tire Kitap
16.20
Değişen Türkiye'de Eğitim ve Müfredat
Türkiye'nin tarihî bir dönüm noktasında olduğu bu yıllarda yapılması gereken en önemli ve hayati görevlerden biri de temel felsefesini, toplumun ruh köklerinden alan yeni bir müfredat oluşturmaktır. Yeni nesiller, yeni Türkiye, yeni bir dünya ancak bu şekilde imkân dâhiline girecektir. Bu farkındalıkla 10. Öğretmen Sempozyumu'nun gündem konusunu ?Değişen Türkiye'de Eğitim ve Müfredat" olarak belirledik.

Başlıktan da anlaşılabileceği gibi, eğitim ve müfredat konusu, Türkiye'nin yaşamakta olduğu değişim süreci dikkate alınarak değerlendirildi. Bunun anlamı; eğitim ve müfredat önerilerinin palyatif, kısmi, yamalı, geçici, taktiksel olmayıp stratejik boyutta, bütüncül, kalıcı, köklü ve kurucu niteliklere sahip olmasıdır. Çünkü gün, milletin kendi kaderine sahip çıkma günüdür, nesillerin ifsadına engel olma günüdür.

Bu minvalde, açılış konuşmaları ertesinde üç oturumda ?Değişen Türkiye'de Değiş(e)meyen Müfredat", ?Eğitimde Model Arayışı" ve ?Eğitimin Çıktısı: İnsan" başlıkları ele alındı. Böylece kapsamlı, derinlikli ve uygulanabilir bir müfredatın yol haritası ortaya konulmuş oldu. Atölye çalışmalarında ise daha somut, ayrıntıya dokunan öneriler yer aldı.

Yeni Türkiye'yi gerçekleştirecek yeni bir müfredatın ortaya çıkmasında 10. Öğretmen Sempozyumu, önemli bir katkı sunacaktır. Bu çalışma, aynı zamanda sivil toplumun kendi kaderine sahip çıkmasının da en somut örneğidir. Öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve bütün toplumumuza hayırlı olması dileğiyle bu çalışmayı eğitim camiasına sunuyoruz.
Kapat