Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Malatya'da Toplumsal Olaylar %10 indirimli Raşit Kısacık Malatya'da Toplumsal Olaylar %10 indirimli Raşit Kısacık Malatya'da Toplumsal Olaylar %10 indirimli Raşit Kısacık

Cumhuriyetin İlanından Bugüne Malatya'da Toplumsal Olaylar

Liste Fiyatı : 20,00 TL
İndirimli Fiyat : 18,00 TL
Kazancınız : 2,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,36 TL
%10
Temin süresi 1 gündür.
9786054723003
781839
Cumhuriyetin İlanından Bugüne Malatya'da Toplumsal Olaylar
Cumhuriyetin İlanından Bugüne Malatya'da Toplumsal Olaylar
Ozan Yayıncılık
18.00
Cumhuriyetten bu yana, bazen terör, bazen provokasyonlar ve mezheplere dayalı çatışmalar, zaman zaman da dünyada yankı bulan toplumsal olaylar ülkemizin her yanında olmuş ve olagelmektedir. Ancak hâlâ bilinmeyen bir nedenle, bu tür toplumsal olayların perde arkasındaki senaristler ve başrol oyuncuları en stratejik yer olarak Malatyayı seçmişlerdir.
Malatyada; Cumhuriyetin ilanından önce, Sivas kongresini basmak isteyenlerin çıkardıkları Kürt ayaklanmalarından (Ali Galip Olayı) tutun da günümüzde hala tartışılan türban olaylarına kadar çok sayıda toplumsal olay meydana gelmiştir. Bu olayların aktörleri de genellikle İngiliz, ABD, İsrail ajanları bazen de ABDden gelen ünlü BARIŞ GÖNÜLLÜLERİ olmuştur. Bu toplumsal olayların benzerleri etnik grupların kaynaşmış olduğu bölge illerinde de sıkça meydana gelmiştir. Kahramanmaraşta, Elazığda, Sivasta, Çorumda olduğu gibi
Başta ABD ve özellikle Belçika, Norveç, Danimarka, Hollanda, İngiltere, Fransa ve Almanyalı yapımcı ve senaristler hep plato olarak Malatyayı seçmişler, film(!) tutunca da diğer illerde devamını çekmişlerdir. Şehirde; bir dönem Alevi-Sünni, Daha sonra Kürt-Türk ve sonra da laikler ve karşıtları olarak halk karşı karşıya getirilerek irili ufaklı çok sayıda oyun sahnelenmiş, ancak bunlardan 14 tanesi sadece ülke çapında değil, dünya çapında ses getirmiş, senaristlerin istediği gibi çoğu kez de kanlı sonuçlanmıştır.
Kitabın amacı; şehirde yaşanan bu olayları hem belgesel niteliğiyle okura aktarmak hem de bölge insanını geçmişi nerdeyse yüz yıla yaklaşan bu provokatif eylemlere karşı uyarmaktır.
* Ali Galip Olayı
* Ahmet Emin Yalman Suikastı ve Perde Arkası
* İsmet İnönünün Resimlerinin İndirilmesi Olayı
* Atatürk ve İnönü Heykelleri Olayı
* Akçadağ Öğretmen Okulu Olayları
* Pütürgeli Şükrü Olayı
* Öğretmen Kemal Abbas Olayı
* Haşhaş Mitingi Olayı
* Komando Kampı Olayı
* 2 Şubat Olayları
* TÖB-DER Mitingi Olayları
* Beylerderesi Olayı
* Hamido Olayları
* Türban Mitingi ve Olayları
Kapat