Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Cumhuriyet Dönemi öncesinde Türkler  - Yılmaz Öztuna - Babıali Kültür Cumhuriyet Dönemi öncesinde Türkler  - Yılmaz Öztuna - Babıali Kültür Cumhuriyet Dönemi öncesinde Türkler  - Yılmaz Öztuna - Babıali Kültür Cumhuriyet Dönemi öncesinde Türkler  - Yılmaz Öztuna - Babıali Kültür

Cumhuriyet Dönemi öncesinde Türkler

Liste Fiyatı : 24,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,15 TL
9789758486656
13027502
Cumhuriyet Dönemi öncesinde Türkler
Cumhuriyet Dönemi öncesinde Türkler
Babıali Kültür Yayıncılığı
24.00
Yılmaz Öztuna, TÜRKLER'de, destanlar, Türkler'in ve Türkiye'nin menşei, devlet idaresi, zaferler, denizcilik, Türk inkılabının menşei, kültür ve sanat hayatı ve cemiyet hayatı temel başlıkları altında, Türk tarihinden yapraklar sunuyor.

"İlk Türk imparatorluğu, başındaki hanedanın adıyla, 'Kun' veya 'Hun' diye anılmaktadır. Başlangıçta 'Türk' adı, Türkçe konuşan kavimlerden yalnız birinin ismiydi. Sonradan bütün Türkçe konuşanlara Türk denmiştir. Kelime, 'kuvvetli' demektir ve ilk çağlarda 'Türük' şeklinde söyleniyordu. Bu kelime, şimdiki bilgilerimize göre ilk defa M.Ö. 1328'e doğru bur Çin vekaayi-namesinde geçmektedir."

"1085 yılında, Avrupa'da artık Anadolu'ya 'Turkiya' yani 'Türk ülkesi' denmeye başlanmıştı. Anadolu'nun fethi için yüzyıllarca hazırlanan Türkler, 1077'de Türkiye devletini kurduktan sonra da, yeni anayurtlarını savunmak, geliştirmek, ayakta tutmak ve büyük bir devlet haline getirmek için çalışmışlardır. Bugün itibariyle, Türkiye devleti kurulalı 900 yılı geçmiştir. Bu hadise, Türk milletinin tarih boyunca meydana getirdiği en büyük eserdir."
(Arka Kapak)
Kapat