Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Çocuklar için Felsefe Eğitimi Harun Tepe Çocuklar için Felsefe Eğitimi Harun Tepe Çocuklar için Felsefe Eğitimi Harun Tepe Çocuklar için Felsefe Eğitimi Harun Tepe

Çocuklar için Felsefe Eğitimi

Liste Fiyatı : 30,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,93 TL
9789757748557
844469
Çocuklar için Felsefe Eğitimi
Çocuklar için Felsefe Eğitimi
Türkiye Felsefe Kurumu Yayınları
30.00
"Oğuz Atay, Tutunamayanlar'ın bir yerinde kahramanına, lüzumu kadar sorumuz olmadığını, ama lüzumundan çok cevabımız olduğunu söyletir. Çok haklı. Çok cevabımız, ama pek az sorumuz var. İnsanlığın soru açığını felsefe yapanlar ve çocuklar kapatmaya çalışıyor.

Felsefe yapanlar ile çocuklar arasında başka bir ilişki daha var: Çocuklar, inatla, ısrarla, sorularının hakkını ararlar. Eğer yol üstünde buldukları cevaplarla tatmin olmadan, cevap istiflemenin baştan çıkarıcılığına kapılmadan büyüyebilir, yaş alabilirlerse, yani içlerindeki çocuğu koruyabilirlerse, ileri yaşlarda yapmayı sürdürdükleri şeye felsefe deriz."

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu, MEB ve Türkiye Felsefe Kurumu'nun ortaklaşa gerçekleştirdikleri İlk ve Ortaöğretimde Felsefe Çalıştayı'nın bildirilerini bir araya getiren bu kitap, felsefe öğretmenleri ve uzmanlarının ülkemizdeki ve dünyadaki felsefe eğitimine ilişkin görüşleri yanında, çocuklar için felsefe kitapları yazan yazar ve yayınevlerinin görüşlerini de ortaya koyarak ülkemizdeki felsefe eğitimine ışık tutmaya çalışmaktadır.
Kapat