Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
9789750815188
13107144
Cengiz Çekil - Bir Tanık
Cengiz Çekil - Bir Tanık
Yapı Kredi Yayınları
0.00
Cengiz Çekil - Bir Tanık
18 Aralık 2008 - 31 Ocak 2009

Kâzım Taşkent Sanat Galerisinde René Block küratörlüğünde süregelen güncel sanat sergileri dizisi İstiklâl Serüveninin yedincisi Cengiz Çekile ayrıldı (18 Aralık 2008 - 31 Ocak 2009). Çekil, Saat Kaç başlıklı yeni çalışmasıyla sanatseverleri zaman üzerine düşünmeye davet ediyor. Sergiyle eş zamanlı olarak Türkiyede Güncel Sanat monografi dizisinden Cengiz Çekil Bir Tanık adlı bir kitap yayımlandı.
Necmi Sönmezin ifadesiyle Kırk yılı aşan sıra dışı çalışmalarıyla, giriştiği görsel deneylerle, 1970lerden itibaren Türkiyenin yakın tarihini imgelere dayanarak büyüteç altına almayı başarmasına rağmen Çağdaş Türk Sanatının en az tanınan, çok iyi bilinmeyen, saklı sanatçısı Cengiz Çekil, çağdaşı öncü sanatçılarla örtüşen görsel bir dile sahip.

Kâzım Taşkent Sanat Galerisi'nde René Block küratörlüğünde süregelen güncel sanat sergileri dizisi 'İstiklâl Serüveni'nin yedincisi Cengiz Çekil'e ayrıldı. Çekil, 'Saat Kaç' başlıklı yeni çalışmasıyla sanatseverleri 'zaman' üzerine düşünmeye davet ediyor. Sergiyle eş zamanlı olarak 'Türkiye'de Güncel Sanat' monografi dizisinden Cengiz Çekil - Bir Tanık adlı bir kitap yayımlandı.

Necmi Sönmez'in ifadesiyle 'Kırk yılı aşan sıra dışı çalışmalarıyla, giriştiği görsel deneylerle,1970'lerden itibaren Türkiye'nin yakın tarihini imgelere dayanarak büyüteç altına almayı başarmasına rağmen Çağdaş Türk Sanatı'nın en az tanınan, çok iyi bilinmeyen, saklı sanatçısı' Cengiz Çekil, 'çağdaşı öncü sanatçılarla örtüşen görsel bir dile sahip.
Kapat