Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Bursa’nın Kültür ve Tabiat Varlıkları 1-3 Bedri Yalman

Bursa’nın Kültür ve Tabiat Varlıkları 1-3

Liste Fiyatı : 300,00TL
Taksitli fiyat : 9 x 36,33TL
Bursa’nın Kültür ve Tabiat Varlıkları  1-3
Bursa’nın Kültür ve Tabiat Varlıkları 1-3
Bursa Çekirge Lions Kulübü
300.00
Bursa Çekirge Lions Kulübü, 3 yıldır üzerinde çalıştığı kentin tarih ve kültür yaşamına ışık tutacak “Bursa’nın Kültür ve Tabiat Varlıkları” isimli eserini tamamladı. Bursa Çekirge Lions Kulübü Başkanı Erdal Elbay,  Çekirge Lions Kulübü’nün kuruluşu anısına hazırlanan 3 ciltlik bu eserle kentin sahip olduğu tarihi değerleri ve kültürel mirası gelecek nesillere aktarmayı hedeflediklerini kaydetti
Editörlüğünü Y. Doç. Dr. Bedri Yalman’ın yaptığı 960 sayfalık eser, kültür ve medeniyetin başkenti Bursa’nın, tarihsel gelişimini, taşınmaz kültür varlıklarını, müzeleri ve doğal anıtlarını sayfalarına taşıyor.
Bursa’nın tarihi ve kültürel zenginliğini kütüphanelerimize ulaştıran çalışma 30 adet gravür,  200 adet çizim ve plan, daha önce yayınlamış 500 adet fotoğrafla bin 200’ün üzerindeki konuyu kapsıyor. Camileri, türbeleri, çeşmeleriyle Bursa’yı işleyen “Bursa’nın Kültür ve Tabiat Varlıkları” 1000 adet basıldı. Bağış karşılığında dağıtımı yapılan çalışmanın gelirinin önemli bir kısmı Onkoday Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi projesine aktarılacak.
Kapat