Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
Bulmaca Meraklısı Quaresma %10 indirimli Fernando Pessoa Bulmaca Meraklısı Quaresma %10 indirimli Fernando Pessoa

Bulmaca Meraklısı Quaresma Dedektiflik Öyküleri

Liste Fiyatı : 16,00 TL
İndirimli Fiyat : 13,60 TL
Kazancınız : 2,40 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,78 TL
%15
Temin süresi 2 gündür.
9786054764228
806603
Bulmaca Meraklısı Quaresma Dedektiflik Öyküleri
Bulmaca Meraklısı Quaresma Dedektiflik Öyküleri
Kırmızı Kedi Yayınevi
13.60
Edebiyat tarihinin en ilginç dedektif karakterlerinden biri olma potansiyelini taşıyan Doktor Abílio Quaresma, akıl yurutmeyi baş tacı eder, satranç ve mantık problemlerine meraklıdır. Polisin ve adli makamların çözemediği vakalara mudahil olup suç dunyasının bulmacalarını çözmekten kendini alıkoyamaz. Bu ilginç karakter hakkındaki eskiz notları da Pessoadan kalan taslaklar arasındaydı.
Taslaklardan hareketle bir araya getirilen Doktor Quaresmanın dedektiflik maceralarından seçilen uç tanesi, okurlara Lizbon malikâneleri ve sokaklarında çözulecek gizemler sunar. Polisiye bir öykunun nasıl yazılabileceği uzerine bir ders haline gelen bu öykulerde Quaresma sahneye çıktığı anda Pessoaya özgu zihinsel yetenekler göz kamaştırmaya başlayacaktır.
Pessoa: Portekiz edebiyatının matruşkası, içinden durmadan yazarlar çıkaran bir buzdağı. Hayattayken sıradan bir şair olarak tanınıyordu, ama ölumunden sonra bulunan, farklı mustear isimlerle yazmış olduğu, devasa bir örumcek ağını andıran taslakları nadir edebi dehalardan birinin bu dunyadan geçip gitmiş olduğunu gösterdi.
Kapat