Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Bizans'tan Günümüze İstanbul Karaileri Bünyamin Levi Bizans'tan Günümüze İstanbul Karaileri Bünyamin Levi Bizans'tan Günümüze İstanbul Karaileri Bünyamin Levi Bizans'tan Günümüze İstanbul Karaileri Bünyamin Levi Bizans'tan Günümüze İstanbul Karaileri Bünyamin Levi

Bizans'tan Günümüze İstanbul Karaileri

Liste Fiyatı : 32,00 TL
İndirimli Fiyat : 28,80 TL
Kazancınız : 3,20 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,78 TL
9786053236610
13115910
Bizans'tan Günümüze İstanbul Karaileri
Bizans'tan Günümüze İstanbul Karaileri
Cinius Yayınları
28.80
Dr. Bünyamin Levi | Herkes onu Dr. Benjamen Levi olarak tanır. Annesi ve babası İstanbul Karaisi olan bir ailenin çocuğudur. Babaannesi Kefe (Kırım), anneannesi Odesalı Karai olup İstanbul'a gelip yerleşmişlerdir.

Mayıs 1925 yılında İstanbul Hasköy'de doğdu. Çocukluk yıllarının bir bölümünü Hasköy'de geçirdi. İlk, orta ve lise tahsilini Beyoğlu'ndaki devlet okullarında tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Tıp Fakültesi'nde 1953 yılında tamamladı.

Mezuniyetinden hemen sonra askerliğini Mardin 117 Gümrük Muhafaza Alayında Tabur Tabibi olarak yaptı. Disiplinli ve başarılı çalışmalarıyla dikkati çekti. Tümen kumandanı tarafından şifahen kutlandı.

Askerliğine müteakip Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı eğitimini Şişli Etfal ve Beyoğlu İlkyardım Hastanelerinde tamamladı. Serbest çalışmalarında hep aranan ve sevilen bir hekim olarak, saygın bir hayatı vardır.

İnsanın en değerli varlığının vicdanı olduğuna inanıp, hep o yolda yürüdü. Böylece sevgiyi yaratmasını bildi.

1960 yılında evlendi. Eşi Dr. Margarit Levi'dir ve iki kızları vardır.

Hobileri: Şiir yazmak ve yağlıboya resim yapmaktır. Yazdığı birkaç şiirden biri sevdiği Prof. Nişan Sönmez'in vefatı üzerine ona armağan olarak basılan İnsan Sevgisi adındaki kitapta Nişan adındaki şiiridir.
Kapat