Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Bitmeyen Hayat - Hızır Aleyhisselam  - Ömer Faruk Hilmi - Tuğra Neşriy Bitmeyen Hayat - Hızır Aleyhisselam  - Ömer Faruk Hilmi - Tuğra Neşriy Bitmeyen Hayat - Hızır Aleyhisselam  - Ömer Faruk Hilmi - Tuğra Neşriy Bitmeyen Hayat - Hızır Aleyhisselam  - Ömer Faruk Hilmi - Tuğra Neşriy

Bitmeyen Hayat - Hızır Aleyhisselam

Liste Fiyatı : 20,00 TL
9789758880478
12787144
Bitmeyen Hayat - Hızır Aleyhisselam
Bitmeyen Hayat - Hızır Aleyhisselam
Tuğra Neşriyat
20.00
Bugün ekonomik sıkıntılar, ekolojik ve çevre kirliliği, politik ve siyasi bunalım, cehalet ve zulmün tahakkümü altında inim inim inleyen insanlık, gerçekten Hızır Aleyhisselâm 'ın sevgi, saygı, hoşgörü, ilim, irfan, rahmet ve adâlet dolu kültürüne muhtaçtır.

Maîşet sarhoşluğu ile kafasını bulandıran; cehâletin zifiri karanlığında yolunu şaşıran insanlık, Hızır Aleyhisselâm 'ın bereket, bolluk ve irfan dolu hayatına muhtaçtır.

Fertlerin; kin, nefret, haset ve düşmanlık duyguları ile yoğrulduğu bu günlerde insanlık Hızır Aleyhisselâm 'ın o engin, sevgi ve hoşgörüsüne muhtaçtır.

Tahammül, sabır ve inançtan mahrum bırakılan bu günün insanı her zamandan daha fazla Hızır Aleyhisselâm 'ın tevekkül ve yaşama sevincine muhtaçtır.

Kaynak eserler iyi incelendiğinde Hızır Aleyhisselâm' ın Urfa topraklarında yaşadığı hakikati ortaya çıkar.

Birçok kaynaklarda; "Hazret-i İbrahim Halilullah'a iman ve onunla birlikte hicret eden bir mü'minin zürriyetindendir."

Ceddü'l-Enbiyâ, (peygamberlerin atası), ihlas, tevhit ve tevekkül peygamberi İbrahim Aleyhisselâm' ın Urfa'da yaşayıp, ateşe atıldığı tevâtür derecesinde kuvvetli olduğuna göre, Hızır Aleyhisselâm' da Urfa topraklarında doğup yaşadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Peygamberler Şehri Urfa topraklarında yaşayan, peygamberler halkasına, Hızır Aleyhisselâm' da eklenmelidir.


Ömer Faruk Hilmi
Kapat