Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Beyaz Güvercinli Adam Beyaz Güvercinli Adam

Bir Dönemin Görsel Hikayesi Beyaz Güvercinli Adam

Liste Fiyatı : 70,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 9,18 TL
9789750089886
13135972
Bir Dönemin Görsel Hikayesi Beyaz Güvercinli Adam
Bir Dönemin Görsel Hikayesi Beyaz Güvercinli Adam
Fotoğrafevi Yayınları
70.00
Ara Güler’in Bülent Ecevit’in fotograflı biyografisini içeren “BEYAZ GÜVERCİNLİ ADAM - Bir Dönemin Görsel Hikayesi” adlı kitabı Fotografevi tarafından yayınlandı.

Usta fotografçı Ara Güler uzun süredir üzerinde çalıştığı, Bülent Ecevit’in 1960-1980 yılları arasındaki dönemini kapsayan fotograflı biyografisini kitap haline getirdi.

Ara Güler, BEYAZ GÜVERCİNLİ ADAM adlı foto-biyografisinde Türk siyasetine damgasını vuran Bülent Ecevit ekseninde 1960-1980 yılları arasındaki dönemde ülkenin içinden geçtiği anları ölümsüzleştirdi. Ustanın deklanşörüne takılan bu tarihi fotoğraflar sayesinde 27 Mayıs 1960 ihtilali, 1968 öğrenci ve işçi hareketi, 34 kişinin ölümüyle sonuçlanan 1 Mayıs 1977 mitingi, Kıbrıs harekatı, seçimler, İsmet Paşa adeta bir film şeridi gibi gözümüzün önünden geçiyor.

BEYAZ GÜVERCİNLİ ADAM foto-biyografisinin bunların yanı sıra ayrıca Ecevit’in hem bir “Başbakan” olarak çalışma odasında, Meclis’te, seçim otobüslerinin üstündeki anlarına hem de bir “insan” olarak evinde, eşiyle, kedisiyle, bazen mutlu bazen endişeli anlarına Ara Güler’in usta objektifinden önemli bir tanıklık sunuyor.

Ara Güler, 160 sayfalık BEYAZ GÜVERCİNLİ ADAM foto-biyografisinin önsözüne “Yazı ile değil de gözle görülür, doğrudan doğruya okuyucunun değerlendirmesine bırakılmış anlatım tarzı şüphesiz ancak fotograf yolu ile gerçekleştirilebilir… ve bu belki de tarihe en doğru bakış biçimidir. …çünkü yorumsuz ve uydurmasızdırlar” yazmış.

Kitaba kitapçılardan ya da Fotografevi'nden ulaşabilirsiniz.
Kapat