Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Bir Delinin Hatıra Defteri (Ciltli) Nikolay Gogol Bir Delinin Hatıra Defteri (Ciltli) Nikolay Gogol Bir Delinin Hatıra Defteri (Ciltli) Nikolay Gogol Bir Delinin Hatıra Defteri (Ciltli) Nikolay Gogol

Bir Delinin Hatıra Defteri ( Ciltli ) Palto Burun

Liste Fiyatı : 20,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,62 TL
9786059702393
13140259
Bir Delinin Hatıra Defteri ( Ciltli ) Palto Burun
Bir Delinin Hatıra Defteri ( Ciltli ) Palto Burun
Koridor Yayıncılık
20.00
En çok okunan klasikler, özenli çevirilerle ve alanında uzman akademisyenlerin editörlüğünde okuyucuyla buluşuyor.

Rus edebiyatının en önemli yazarlarından biri olan Gogol 'Bir Delinin Hatıra Defteri'nde, âşık olduğu kızın bir aristokrat ile evleneceğini öğrendiğinde hayatla bağlantısı kopma noktasına gelen bir adamın deliliğe teslim oluşunu anlatırken, 'Palto' adlı öyküde silik denilebilecek bir karakter üzerinden, Rus toplumunda görmezden gelinen insanların trajik hayatlarına ayna tutar.

'Burun' adlı öyküsünde ise sıradan bir güne uyanan bir adamın burnunu her zamanki yerinde bulamayışını ve büyük bir ciddiyetle peşine düşüşünü konu eder. Bürokrasinin bozulmuş düzeninin fantastik öğelerle harmanlandığı bu öyküde, okuyucuyu da bu arayışa dahil eden Gogol fakirlikle, dışlanmışlıkla ve toplumsal yaşamın zorluklarıyla mücadele etmeye çalışan susturulmuş kitlenin sesi olur.

Keskin bir ironi ve gözlem yeteneğiyle yazılmış ve okuyucuyu omuzlarından tutup sarsacak bu eseri, Uğur Büke'nin özenli çevirisiyle sunuyoruz.
Kapat