Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Bir Canda Üç Hayat Banu Irmak Bir Canda Üç Hayat Banu Irmak

Bir Canda Üç Hayat

Liste Fiyatı : 17,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,23 TL
9786059138116
13046426
Bir Canda Üç Hayat
Bir Canda Üç Hayat
Liber Kitap
17.00
İdealist, genç bir öğretmen kaç insana hayat verebilir?
Hastane odaları, koridorları, kantinleri soğuktur. Zorunda kalmadıkça kimse tercih etmez bu mekânları. Ancak içlerine girildiğinde onlarca acı hikâyeye tanık olunur. Çoğu kez kendi derdini unutup insan, başkalarına yardım etmeye, onların acılarını dindirmeye çalışır böyle durumlarda.
Genç edebiyat öğretmeni Yasemin de anne babasının hastalıkları nedeniyle tanıştığı hastane koridorlarında, başkalarının hikâyelerine, acılarına ortak olur. Elinden geldiğince yardım etmeye, acılarını paylaşmaya, dindirmeye çalışır.
Öte yandan çoğu organ nakli gerektiren hastalardır bunlar. Ancak başkalarının bağışlayacağı organlarla hayata tutunabilecek, yeniden yaşam bulabileceklerdir.
Hayatının bir döneminde gününün büyük bir bölümü, anne babasının başucunda hastanede geçiren Yasemin öte yandan, okuldaki öğrencilerini de ihmal etmek istemez.
Bu sırada ise okula yeni atanan genç öğretmen Metin'le yolları kesişecek; zıtlaşmayla başlayan bu ilişki daha sonra tutkulu bir aşka dönüşecek; Yasemin daha önce tatmadığı duyguların heyecanıyla bambaşka bir deneyim yaşayacaktır.
Organ bağışı konusunda bir duyarlılık da oluşturan ?Bir Canda Üç Hayat", yer yer toplumsal sorunların da ele alındığı; fedakârlık, tutku ve aşk ekseninde ilerleyen bir roman.
Sonuçta her insan mutluluğu hak ediyor, ancak mutluluk hep bir adım ötemizdedir. Tıpkı Yasemin'in hikâyesinde olduğu gibi.
Kapat