Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Beton ve Beton Teknolojisi Çeşitleri – Özellikleri – Deneyleri Osman Ş Beton ve Beton Teknolojisi Çeşitleri – Özellikleri – Deneyleri Osman Ş Beton ve Beton Teknolojisi Çeşitleri – Özellikleri – Deneyleri Osman Ş

Beton ve Beton Teknolojisi Çeşitleri – Özellikleri – Deneyleri

Liste Fiyatı : 41,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 5,44 TL
9789750235535
13134451
Beton ve Beton Teknolojisi Çeşitleri – Özellikleri – Deneyleri
Beton ve Beton Teknolojisi Çeşitleri – Özellikleri – Deneyleri
Seçkin Yayıncılık
41.50
Uzun yıllar Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesinde "Beton ve Beton Teknolojisi" konusunda ders veren ve döner sermaye aracılığı ile birçok beton kalite kontrol raporu hazırlayan yazar, gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 5. baskını yapan kitapta, Beton teknolojisindeki son gelişmeleri, deneysel çalışmalarda elde edilen bilgileri, beton ve betonu meydana getiren elemanlar konusundaki bilgi ve tecrübelerini bu kitapla okuyuculara aktarmaya çalışılmıştır.

Son yıllardaki inşaat sektöründeki hızlı gelişmelerden dolayı yapı ile ilgili malzemelerde de hızlı bir değişim ve gelişim söz konusudur, inşaat işlerinde en çok kullanılan malzeme olan "beton" da en çok gelişen malzemelerin başında gelmektedir. Betonda dayanım özelliği kadar, estetik, ekonomiklik, permeabilite, elastiklik gibi nitelikler de aranmaya başlanmıştır. Bu amaçlar doğrultusunda betonunu üretimi endüstrileşmekte ve daha ekonomik hale gelmesine uğraş verilmektedir.

Kitap, ilgili bölümlerin öğrencilerine hitap etmesinin yanında, inşaat sektörünün her kademesinde görev alan teknik elemanlara ve konuyla ilgilenenlere de uygulanmış deneyler eşliğinde açıklayıcı bilgiler vermektedir.

Konu Başlıkları:
Beton Çeşitleri
Beton Bileşim Elemanları
Betondan Beklenilen Özellikler
Beton Özelliklerine Etki Eden Faktörler
Beton Üretimi
Beton Tasarımı ve Karışım Hesabı
Beton Hazırlanma Parametreleri
Beton Karışımı Tasarım Kriterleri
Beton Karışım Hesabı (TS 802–2009)
Örnek Karışım Hesapları
Deneyleri (Çimento, Agrega, Taze ve Sertleşmiş Beton Deneyleri)
Kapat