Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun Penceresinden Halk Kültürü %10 indirimli Emel Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun Penceresinden Halk Kültürü %10 indirimli Emel Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun Penceresinden Halk Kültürü %10 indirimli Emel Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun Penceresinden Halk Kültürü %10 indirimli Emel

Bedri R. Eyuboğlunun Penceresinden Halk Kültürü

Liste Fiyatı : 12,00 TL
İndirimli Fiyat : 10,80 TL
Kazancınız : 1,20 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,42 TL
9789753903080
796591
Bedri R. Eyuboğlunun Penceresinden Halk Kültürü
Bedri R. Eyuboğlunun Penceresinden Halk Kültürü
E Yayınları
10.80
Bedri Rahmi Eyüboğlu, halk kültüründe farklı şekillerde yer alan çeşitli unsurları, şiirlerinde kendine özgü bir şekilde kullanarak yeniden üretmiş ve böylece folklor ile gelenek zincirine eklenmiştir. Bu eklenme bir taklit düzeyinde kalmamış, tam tersine özgünlüğün yol açıcısı olmuştur. Resimde ve şiirde sanat anlayışını Anadolu folkloru üzerine kuran şair, bu yönüyle hem yaratıcı bir sanatkâr hem de bir kültür taşıyıcısıdır.
Şair Emel Koşar Bedri Rahmi Eyüboğlunun Penceresinden Halk Kültürü adlı kitabında Bedri Rahminin şiirlerinde, halk kültüründen nasıl faydalandığını örneklerle ortaya koyar. Söz konusu kitapta, Bedri Rahminin şiirlerindeki halk kültürünün izleri sanat, metafizik, aşk ve tabiat ana başlıkları altında incelenir.
Kapat