Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Bayraklarımı Çektim - Kendi Sesinden Şiirler - %10 indirimli  - Oktay Bayraklarımı Çektim - Kendi Sesinden Şiirler - %10 indirimli  - Oktay Bayraklarımı Çektim - Kendi Sesinden Şiirler - %10 indirimli  - Oktay Bayraklarımı Çektim - Kendi Sesinden Şiirler - %10 indirimli  - Oktay

Bayraklarımı Çektim - Kendi Sesinden Şiirler

Liste Fiyatı : 14,00 TL
İndirimli Fiyat : 12,60 TL
Kazancınız : 1,40 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,65 TL
%10
Temin süresi 1 gündür.
9789750829253
859053
Bayraklarımı Çektim - Kendi Sesinden Şiirler
Bayraklarımı Çektim - Kendi Sesinden Şiirler
Yapı Kredi Yayınları
12.60
Oktay Rifat / Kendi sesinden şiirler
Yapı Kredi Yayınlarının kendi sesinden şiirler CDli kitap dizisi şiirimizin yenilikçi ustası Oktay Rifat ile sürüyor. Şairin 100. doğum yıldönümüne armağan olarak çıkan Bayraklarımı Çektim kitabında ve bu kitapla birlikte verilen CDde Oktay Rifatın kendi sesinden toplam 16 şiir var: Vazife, Sabah Türküsü, Ağıt, Güz Türküsü, Elleri Var Özgürlüğün, Homeros İçin, Agamemnon I, Az Gelişmiş, Gündüze Geceye Özlem, Bayraklarımı Çektim, Emine, Nara Benzerdin, O Semtler, Yaz Yağmuru, Ve İhtiyar Yalının, Fatihin Resmi.
Oktay Rifat (1914-1988) modern şiirimizin iki büyük akımı Birinci Yeni (Garip Hareketi) ve İkinci Yeninin kurucu ustalarından. Elli yıl süren büyük şiir serüveni yeniliklerle, atılımlarla dolu. Kendi şiirsel gelişimini Türk şiirine taze havalar katarak sürdürdü. Baştan itibaren Anadolu coğrafyasındaki halk şiirinin türlü renklerini şiirine katmayı bildi. Halk dilindeki derinlikleri modern bir söyleyişe, biçime kavuşturdu. Latin ozanlarından Karacaoğlana geniş bir şiir iklimini dolaştı. Şimdi bu kitapta onu dinlerken kendi tonlaması, vurgulaması ve edasıyla şiirindeki bazı ince ayrımlar belirginleşiyor. Seçtiği şiirler ve okuyuş biçimi onun nasıl yalın ve destansı, görkemli ve lirik bir şair olduğunu gösteriyor. Doğaya, insana, tarihe kendine özgü bir derinlik katarken, günlük duygulanımlara da renk veriyor.
Oktay Rifatın kitaplarından seçerek okuduğu, toplam 16 şiirden oluşan ses kaydında şiirlerin ara müziği SamihRifata ait. Yani büyük şaire oğlu Samih Rifat da gitarıyla eşlik ediyor.
Oktay Rifat bir söyleşisinde şöyle diyordu: Benim kanıma göre her şiir lirik bir şiirdir. Valéry, Fransız şairi Valéry bunu şöyle anlatıyor, diyor ki: Şiir, mitologya kuşu Phoenixe benzer. Phoenix, bilindiği gibi, her gün kendi ateşiyle yanıp kül olan ve sabahları yeniden küllerinden doğan bir kuştur. Şiirde de kişi şiiri okuyunca bir suskunluğa varır, şiir ölür. Ama o içeriği tazelemek istediği zaman, tıpkı Phoenixin küllerinden yeniden doğması gibi, kendi kendinden, yani kendi biçiminden doğar. Benim şiir anlayışım budur.
Kapat