Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Avrupa'nın Kısa Tarihi Gordon Kerr Avrupa'nın Kısa Tarihi Gordon Kerr Avrupa'nın Kısa Tarihi Gordon Kerr Avrupa'nın Kısa Tarihi Gordon Kerr

Avrupanın Kısa Tarihi Charlemagne'dan Lizbon Antlaşması'na

Liste Fiyatı : 18,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,20 TL
Kazancınız : 1,80 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,12 TL
9786055679804
308571
Avrupanın Kısa Tarihi Charlemagne'dan Lizbon Antlaşması'na
Avrupanın Kısa Tarihi Charlemagne'dan Lizbon Antlaşması'na
Kalkedon Yayıncılık
16.20
Eğer Avrupa ayrı ayrı parçalarının toplamıysa, tarihin bin yılının da zirvesidir. Fakat şimdi bildiğimiz varlık haline gelmeye başlaması Karanlık Çağlardan çıkışıyladır. Yola ilk adımları Charlemagne attı ve ölümünden birkaç on yıl sonra 843te Verdun Antlaşması imzalandığında kıtanın büyük güçleri oluşmaya başladı. Bu antlaşmayla Charlemagneın yerine geçen Sofu Louisnin üç oğlu Karolenj İmparatorluğunu bölüştüler. Fransa krallığı, Kel Charles ile ilk kez (Batı Francia olarak bilinen) ayrı bir devlet oldu; Lothair, Felemenk, Lorraine, Alsace, Burgonya, Provence ve İtalya krallığından oluşan Orta Francianın kralı oldu; Doğu Francia, şimdiki Almanya ve diğer doğu bölgeleri Alman Louis tarafından yönetilecekti.
Avrupa belki de her şeyden önce bir fikirdir. Kayıtlı tarihinin neredeyse başından itibaren insanlar bu geniş bölgeyi birleştirme özlemleri beslemiştir. Romalılar buna yaklaşmışlardı ve sekiz yüzyıl sonra Charlemagne -Roma Kilisesi sayesinde Tanrının onayından yararlanışıyla tüm diğerlerinden farklı bir imparatorluk olan- Kutsal Roma İmparatorluğunu kurduğunda büyük bir Avrupa devletinin temellerini atmıştı. Sonraki teşebbüslerde Napoleon, daha sonraki Hitler gibi boyunu aşmıştır.
Kapat