Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Avrasya'da Şair Göçü - %10 indirimli  - Cemal Kurnaz - Kurgan Edebiyat Avrasya'da Şair Göçü - %10 indirimli  - Cemal Kurnaz - Kurgan Edebiyat Avrasya'da Şair Göçü - %10 indirimli  - Cemal Kurnaz - Kurgan Edebiyat Avrasya'da Şair Göçü - %10 indirimli  - Cemal Kurnaz - Kurgan Edebiyat

Avrasya'da Şair Göçü

Liste Fiyatı : 17,50 TL
İndirimli Fiyat : 15,75 TL
Kazancınız : 1,75 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,07 TL
Avrasya'da Şair Göçü
Avrasya'da Şair Göçü
Kurgan Edebiyat
15.75
Anadolu, Selçuklular ve özellikle Osmanlılar zamanında Orta Asya kültür çevreleri ile çok yönlü ilişki içinde olur. Bu ilişkiler, Anadolu'nun İslâmlaşmasında önemli yeri bulunan kolonizatör dervişlerden başlayarak din, tasavvuf, ilim, kültür ve sanat alanlarında çok boyutlu olarak devam eder.
Anadolu şairlerinden Şeyhi, Abdullah İlâhi,Melihi, Kastamonulu Câmi, Ömer Rûşeni, Bursalı Kandi, Behişti Sinan, Cemili,Kâtibi gibi şairler, Orta Asya kültür çevrelerinde bulunurlar. Ahmet Paşa,Hayâli, Rahmi, Bâki gibi ünlü şairler bu kültür coğrafyalarında yakından izlenir.
Fatih, Yavuz ve Kanuni dönemlerinde Orta Asyalı birçok ilim ve sanat adamı Osmanlı ülkesine gelerek faaliyet gösterir. Bunlar arasında çok sayıda şair de vardır. Bunlar İran, Özbekistan, Türkistan,Afganistan ve Hindistan coğrafyasından Şirvan, Tebriz, Kazvin, Şiraz, Isfahan,Hemedan, Horasan, Bistam, Buhara, Semerkant, Belh, Herat, Kâşgar ve Delhi gibi şehirlerden gelirler.
Elinizdeki çalışma Anadolu ile Orta Asya kültür coğrafyaları arasındaki edebi ilişkilere bir kapı aralamaktadır.
Kapat