Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Aurora Tania Bahar Aurora Tania Bahar Aurora Tania Bahar Aurora Tania Bahar Aurora Tania Bahar

Aurora Kuzey Ülkelerinden Çağdaş Cam Sanatı

Liste Fiyatı : 55,00 TL
İndirimli Fiyat : 49,50 TL
Kazancınız : 5,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 6,49 TL
9786054642236
854957
Aurora Kuzey Ülkelerinden Çağdaş Cam Sanatı
Aurora Kuzey Ülkelerinden Çağdaş Cam Sanatı
Pera Müzesi Yayınları
49.50
Kuruluşundan günümüze sanatın farklı dallarında sergiler düzenleyen Pera Müzesi, bu kez de kuzey ülkelerinin çağdaş cam sanatından en önemli örneklerin yer aldığı çok renkli ve kapsamlı bir sergiyi sanatseverlerle buluşturuyor.

Aurora: Kuzey Ülkelerinden Çağdaş Cam Sanatı sergisinde, İsveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka ve İzlandadan 25 sanatçının 51 yapıtı yer alıyor.

Kuzey ülkelerinin, çağdaş cam sanatında, tasarım ve camın farklı kullanımından kaynaklanan özel ve öncü bir yeri var. Sanatçılar, sürekli arayış içindeler; değişken, yenilikçi ve dünyayı kucaklayan bir süreçte, özgürce ve geniş yelpazede üretiyorlar.

Bu çerçevede, sergide yer alan dünya ölçeğindeki kuzeyli sanatçıların ve zaman zaman malzemenin sınırlarını zorlayan yapıtlarının, cam, zanaat ve çağdaş sanat ilişkisine daha farklı bir gözle bakmamızı sağlayacağı düşüncesindeyiz.

Bu vesileyle, sergiye yapıtlarıyla katılan tüm değerli sanatçılara, İsveçteki Nääs Konsthantverke, kurumun yöneticisi ve serginin küratörü Mats Janssona, sergiyi oluşturan seçici kuruldaki özverili çalışmalarından ötürü, Finlandiyadan Vesa Varrelaya, Norveçden Benjamin Slotterøya ve Danimarkadan Susanne Jøker Johnsene; Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi çalışanlarına, İstanbul İsveç Başkonsolosluğuna ve sergiye katkıda bulunan diğer kişi ve kuruluşlara içten teşekkürlerimizi sunuyoruz
Kapat