Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Atinalı Timon William Shakespeare Atinalı Timon William Shakespeare

Atinalı Timon

Liste Fiyatı : 16,00 TL
İndirimli Fiyat : 14,40 TL
Kazancınız : 1,60 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,89 TL
9786055904104
13083097
Atinalı Timon
Atinalı Timon
Notos Kitap Yayınevi
14.40
Şair Alovanın, ilk kez yapılmış serbest nazımlı çevirisiyle

Shakespearein en acı, en olumsuz tragedyası olan Atinalı Timon, zengin ve insan canlısı Timonun merdümgiriz bir insana dönüşmesinin öyküsüdür. Shakespeare, trajedi, hiciv ve komedinin birleşimi olan oyunla, yaşadığı 16. yüzyılın İngilteresinin, paranın gücünü önemserken insani değerleri öteleyen anlayışını eleştirir. Edebiyattan müziğe, televizyondan tiyatroya, birçok farklı alanda uyarlamalarına rastladığımız ve yine pek çok yapıta esin kaynağı olan Atinalı Timon, tiksinti ve öfkeyle geri çekildiği Atinalı toplumsal yaşamının yok ediciliğine direnen zengin ve hayırsever bir asil olan Timonun öyküsü olduğu kadar, kendine yabancılaşan insanın da öyküsü olduğu için güncelliğini koruyor.
Atinalı Timon karakaygıları, karaçalmaları, ilençleriyle kahramanının insana bütün kapıları kapatan ölümüyle bitseydi, Shakespearein en acı ve olumsuz tragedyası olduğu yolundaki değerlen-dirme, bir ölçüde, geçerli olabilirdi.
Ne ki, Shakespeare okur-izleyiciyi umutsuzluktan, karamsarlığın karabasanından kurtarıp yüreğini bir ölçüde ferahlatır oyunun sonunda.
Alova
Kapat