Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Aşk ve Şehvet Üzerine 1 Romantik ve Cinsel Duyguların Psikanalizi Theo Aşk ve Şehvet Üzerine 1 Romantik ve Cinsel Duyguların Psikanalizi Theo Aşk ve Şehvet Üzerine 1 Romantik ve Cinsel Duyguların Psikanalizi Theo

Aşk ve Şehvet Üzerine 1 Romantik ve Cinsel Duyguların Psikanalizi

Liste Fiyatı : 25,00 TL
İndirimli Fiyat : 22,50 TL
Kazancınız : 2,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,95 TL
9789754686302
13126980
Aşk ve Şehvet Üzerine 1 Romantik ve Cinsel Duyguların Psikanalizi
Aşk ve Şehvet Üzerine 1 Romantik ve Cinsel Duyguların Psikanalizi
Say Yayınları
22.50
AŞK VE ŞEHVET ÜZERİNE - Romantik ve Cinsel Duyguların Psikanalizi
Theodor Reik'ın sevilen eseri "Aşk ve Şehvet Üzerine"de çiftlerin aşk hayatı, cinsellik, evlilik, anne babalık ve erkeklik ile kadınlığın gizli doğası tartışılıyor.
Özgün dilinde tek cilt olarak yayımlanan bu değerli eseri iki cilt halinde yayımlamayı uygun bulduk.
Romantik ve Cinsel Duyguların Psikanalizi adlı birinci kitapta, Reik'ın Freud'la hesaplaşmasına tanık oluyoruz. Aşk ve şehvet, temel dürtüler ekseninde masaya yatırılıyor; mazoşizmin sosyal, dinsel ve kültürel yönleri anlatılıyor.
Cinslerin Duygusal Farklılıkları adlı ikinci kitapta ise bekârlık, erkeğin evlilikten kaçması, kadın ve erkeğin evlilik bağını kabul etmekteki korkuları ile cinslerin duygusal farklılıkları ele alınıyor.
Theodor Reik (1888-1969):
Avusturya kökenli Amerikalı psikolog ve yazar Theodor Reik, Freud'un ilk ve en parlak öğrencilerindendi. Reik, pek çokları tarafından bu büyük psikanalistin mirasçısı sayılır. Başlıca eserleri: The Compulsion to Confess, The Unknown Murderer, Masochism in Modern Man, Listening with the Third Ear.
Kapat