Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Asit Ya Da İksir Onur Behramoğlu Asit Ya Da İksir Onur Behramoğlu

Asit Ya Da İksir

Liste Fiyatı : 16,00 TL
İndirimli Fiyat : 14,40 TL
Kazancınız : 1,60 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,89 TL
9789944362788
13249698
Asit Ya Da İksir
Asit Ya Da İksir
Yitik Ülke Yayınları
14.40
İlhan Berk gibi harika!, harika!, diyerek okuyorum seni. Okuyup üflüyorum!
Leylâ Erbil

İki gündür Asit ya da İksir ile oturup kalkıyorum, elimden bırakamadım. Şiire olan inancımı tazeleyen dizelerin için hem teşekkür ederim hem de seni kutlarım. Ailenizin şiir bayrağını daha da yükseklere taşıyacaksın belli ki.
Rekin Teksoy

Subcomandante Marcosa dair güzel şiirin için kendi adıma teşekkür ederim. Muhtemel Subun da çok hoşuna giderdi. Bir gün tekrar yolum düşerse yanımda olacağı, ona okuyacağım kesin. Venceremos.
Metin Yeğin
O denli yakınsın ki şimdi bana, ruhuna dokunuyorum, o delikanlı, romantik, coşkulu, keder bilen ruhuna. Kitap çok güzel olmuş. Hem biçimi hem şiirler. Bazıları şaşırtacak kadar güçlü. Böyle diyorum, çünkü zordur ilk kitapta ustalığı bulmak. Kucaklarım, gözün aydın, hoş geldin!
Mahmut Temizyürek
Sana kardeşim diyeceğim, ama kırkeşek yaşındayım. Oğlumla aynı yaştasın. Onur, aynı derdin soyuyuz. Şiirlerini okudum, okuyacağım da... Bana yılların yadigârı olan gözlerinden öpüyorum.
Ahmet Erhan
Şiir biraz şaşırtmaksa, şaşırtıyor beni Onur. Kendinden emin bir uzun koşucuyu andırıyor. Çağdaşlarından farklı olarak doğrudan evrensele uzanan, deyim yerindeyse insanı kanatları altına alan tavrıyla ve bu tavırdan kaynaklanan salkım saçak dize yapısıyla bir sonraki dizenin nereye gideceğini kestirmenin merakı içerisinde ilgi odağı oluyor birden. Kesinlikle geri dönüşü olmayan, hep ileriye bakan anarşist ruhlu baş belası biri!..
Ahmet Günbaş
Onurun kitabı adeta bayramyeri. Bazen olgun, bazen isyankâr: hiçbir şey ölümünden daha fazla benzemez insana, değil mi ki sevdiğin sensiz de sevişmiştir, ben gidiyorum. korkmayın dünya döner / aşk ölmedi be! o ölse çocuklar var Doğru, Onur gibi iyi şair-ağabeyleri var nasılsa.
Haydar Ergülen
Aşkın toplumsal olanla cebelleştiği, cesur bir girişimle karşılıyor bizi Onur Behramoğlu. Hayatın içinden geçen, yalın acıların biçtiği ilk gençliği bir makas gibi kullanan mısralar. İlk kitabını yayımlayan şairler içinde, bizi, dünyayı gördüğüne dair ikna eden birkaç şairden biri.
Şeref Bilsel
Kapat