Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Arkeolojinin Politikası ve Politik Bir Araç Olarak Arkeoloji  - Mehmet Arkeolojinin Politikası ve Politik Bir Araç Olarak Arkeoloji  - Mehmet Arkeolojinin Politikası ve Politik Bir Araç Olarak Arkeoloji  - Mehmet Arkeolojinin Politikası ve Politik Bir Araç Olarak Arkeoloji  - Mehmet Arkeolojinin Politikası ve Politik Bir Araç Olarak Arkeoloji  - Mehmet Arkeolojinin Politikası ve Politik Bir Araç Olarak Arkeoloji  - Mehmet Arkeolojinin Politikası ve Politik Bir Araç Olarak Arkeoloji  - Mehmet Arkeolojinin Politikası ve Politik Bir Araç Olarak Arkeoloji  - Mehmet

Arkeolojinin Politikası ve Politik Bir Araç Olarak Arkeoloji

Liste Fiyatı : 35,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,59 TL
9789756561959
12968632
Arkeolojinin Politikası ve Politik Bir Araç Olarak Arkeoloji
Arkeolojinin Politikası ve Politik Bir Araç Olarak Arkeoloji
Arkeoloji ve Sanat Yayınları
35.00
Arkeoloji, bir düşünce sisteminin parçasıdır; geçmişe zaman boyutu kazandırmakta, aynı zamanda uygarlığın gelişiminin kanıtlarını ortaya çıkartarak, geçmiş dönemleri somut, elle tutulur, gözle görülür duruma getirmektedir.

Geçmiş yaşanmıştır, değişmez; ancak bizim buna bakış açımız değişir. Dönemin düşünsel akımları ve baskın politik yaklaşımları, geçmişe bakış açımızı belirler ve yönlendirir. Bunlar, bir yanda arkeolojik verilerin politik bir araç olarak kullanımını, öte yandan da arkeolojinin politikasını belirler.

Arkeoloji ve Sanat Yayınları tarafından yayına hazırlanan bu kitapta, Prof.Dr.Mehmet Özdoğan'ın, ülkemizde arkeoloji politikası ve arkeolojik verilerin politikaya yansıması ile ilgili yazıları toplanmıştır. Genel olarak toplumumuzda arkeolojinin sunulan yüzü, kaçakçılık, turizm ya da müzelerdeki güzel, değerli nesneler ile sınırlıdır. Arkeolojinin bilgi boyutu ve bu bilginin toplumun düşünce sistemine yapacağı katkı arka planda kalmıştır. Bu kitapta arkeoloji ile düşünce akımları arasındaki bütünsellik vurgulanmıştır. Bu konulara ilgi duyacaklara, onları yeni açılımlara yönlendirecek geniş bir kaynakça da kitapta yer almaktadır.
Kapat