Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Arap Demokratikleşmesi Demokrasi Olmadan Yapılan Seçimler Larbi Sadiki Arap Demokratikleşmesi Demokrasi Olmadan Yapılan Seçimler Larbi Sadiki Arap Demokratikleşmesi Demokrasi Olmadan Yapılan Seçimler Larbi Sadiki

Arap Demokratikleşmesi Demokrasi Olmadan Yapılan Seçimler

Liste Fiyatı : 34,00 TL
İndirimli Fiyat : 30,60 TL
Kazancınız : 3,40 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,01 TL
9786059389785
13197954
Arap Demokratikleşmesi Demokrasi Olmadan Yapılan Seçimler
Arap Demokratikleşmesi Demokrasi Olmadan Yapılan Seçimler
Koç Üniversitesi Yayınları
30.60
Arap Demokratikleşmesi, Arap coğrafyasında seçimciliğin yükselişini ve sürekli ertelenen demokrasiye geçişi tarihsel boyutuyla ele alıyor. Kitap, 1970'lerin ortasından 2008'e kadar Arap Ortadoğu'sundaki demokrasi ve demokratikleşme deneyimlerinin kendine özgü dinamiklerine yoğunlaşıyor. 1970'lerde yaşanan ekmek ayaklanmaları gibi aşağıdan yukarıya hareketleri ve bunların önünü açtığı söylemleri inceliyor.
Avrupa-Amerika merkezli ve Arap coğrafyasındaki demokrasiye geçiş literatürlerini tarayarak demokratikleşmenin Arap ülkelerinde nasıl ortaya çıktığı konusundaki tartışmalara katılıyor.
Arap Demokratikleşmesi, ayaklanmaların arka planındaki siyasi ortama ışık tutuyor. Yazarın Türkçe baskıya yazdığı önsözde belirttiği gibi "Arap demokratikleşmesinin bu kitaptaki 'hikaye'si yalnızca Arap Ortadoğu'sunda demokratikleşme olasılığını araştırmıyor, aynı zamanda demokrasiye giden başka yolları tarihselleştiriyor. Bu bakış açısı, Türkiyeli siyaset okurunun ve araştırmacılarının ilgi alanına girer."
Larbi Sadiki, Katar Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde Arap Demokratikleşmesi profesörü.
Kapat