Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
AMOS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi Temel İlkeler ve Uygulamalı Anali AMOS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi Temel İlkeler ve Uygulamalı Anali

AMOS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi Temel İlkeler ve Uygulamalı Analizler

Liste Fiyatı : 23,90 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,13 TL
9789750255373
13285882
AMOS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi Temel İlkeler ve Uygulamalı Analizler
AMOS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi Temel İlkeler ve Uygulamalı Analizler
Seçkin Yayıncılık
23.90

Bir analiz yöntemi olarak yapısal eşitlik modellemesinin (YEM) kullanımı, sosyal bilim ve davranış araştırmacıları arasında gittikçe yaygınlaşmaktadır. YEM temelli analizlerde, kuramsal dayanağı bulunan bir ölçüm modeli ya da nedensel bir ilişki modeli belirli bir örneklemden elde edilen verilerle doğrulanmaya çalışılmaktadır. Ancak YEM'in sosyal bilim araştırmalarında yaygın kullanımına rağmen, söz konusu analize ilişkin Türkiye'deki bilimsel eserlerin sayısının oldukça kısıtlı olduğu görülmektedir. Elinizdeki kitap, bu ihtiyaca mütevazı da olsa bir cevap niteliğindedir.

Bu kitabın amacı; YEM analizi yönteminin kuramsal temellerini ve YEM temelli analizlerin AMOS Programı ile pratik şekilde nasıl analiz edileceğini ve raporlanacağını örnek veri setleri üzerinden açıklamaktır. Kitabın hedef kitlesi; araştırma hipotezlerini YEM analizi kullanarak test etmek isteyen araştırmacılar, öğrenciler ve bilim insanlarıdır. CR-AVE hesaplama ve ölçüm denkliği gibi güncel konuların da ele alındığı bu kitapta, YEM kapsamımda ele alınan analizler, AMOS Programı üzerinden 10 ayrı uygulama yapılarak anlatılmıştır. Okuyucunun kitapta anlatılan analizleri, bizzat yaparak öğrenmesini sağlamak amacıyla gerçek deneklerden toplanmış birçok örnek veri dosyası kitabın tanıtımının ya-pıldığı web sitesinde (www.seckin.com.tr) kullanıma sunulmuştur.

Konu Başlıkları:
Yapısal Eşitlik Modellemesi
Doğrulayıcı Faktör Analizi
CR, AVE, MSV ve ASV Hesaplama
Yapısal Model ve Yol Analizi
Aracılıve Düzenleyici Etkile
Ölçüm Denkliği
AMOS ile Veri Analizi

Kapat