Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Ağaca Tüneyen Baron - %10 indirimli  - Italo Calvino - Yapı Kredi Yayı Ağaca Tüneyen Baron - %10 indirimli  - Italo Calvino - Yapı Kredi Yayı Ağaca Tüneyen Baron - %10 indirimli  - Italo Calvino - Yapı Kredi Yayı Ağaca Tüneyen Baron - %10 indirimli  - Italo Calvino - Yapı Kredi Yayı Ağaca Tüneyen Baron - %10 indirimli  - Italo Calvino - Yapı Kredi Yayı

Ağaca Tüneyen Baron

Liste Fiyatı : 31,50 TL
İndirimli Fiyat : 28,35 TL
Kazancınız : 3,15 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,72 TL
%10
Temin süresi 1 gündür.
9789750822117
12847021
Ağaca Tüneyen Baron
Ağaca Tüneyen Baron
Yapı Kredi Yayınları
28.35
Italo Calvino'nun en sevilen kitaplarından biri olan Ağaca Tüneyen Baron, daha sonra yazarın Atalarımız üçlemesinde bir araya getirdiği kitaplardan ikincisidir. Birinci kitap İkiye Bölünen Vikont, üçüncü kitap ise Varolmayan Şövalye'dir.

Ağaca Tüneyen Baron, soylu bir aileden gelen, on iki yaşındayken babasına isyan edip ağaca çıkan Cosimo üstüne yazılmış bir ütopyadır... Bir daha yeryüzüne ayak basmayacağını söyleyip bütün ömrünü ağaçların üstünde geçiren, bütün ihtiyaçlarını orada gideren; ağaçların üstünde yemek yiyen, temizlenen, okuyan, öğrenen, hatta âşık olan Cosimo, toplumdışı yaşayışına rağmen insanlarla birlikte hareket etmekte, onların yapıp ettiklerine müdahil olmaktadır. O, dünyayı değiştiremese de tanımaya ve anlamaya çalışmaktadır.

Cosimo'nun biraz komik, biraz hüzünlü ve pek tuhaf bir şekilde son bulan hikâyesi, aslında insanlık tarihinin kazanma ve kaybetmesi üstüne bir hikâyedir.

Ağaca Tüneyen Baron, ilk kez her yaştan okura hitap eden bu resimli baskısıyla Türkçe'de...
Kapat