Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
250 Soruda Koronavirüs (Covid–19) Sürecinde İş ve Sosyal Güvenlik Huku

250 Soruda Koronavirüs (Covid–19) Sürecinde İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku 7226, 7243 ve 7244 sayılı Kanunlara Göre "Koronavirüs ve Çalışma Hayatı"

Liste Fiyatı : 39,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 5,11 TL
9789750260148
13296418
250 Soruda Koronavirüs (Covid–19) Sürecinde İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku 7226, 7243 ve 7244 sayılı Kanunlara Göre "Koronavirüs ve Çalışma Hayatı"
250 Soruda Koronavirüs (Covid–19) Sürecinde İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku 7226, 7243 ve 7244 sayılı Kanunlara Göre "Koronavirüs ve Çalışma Hayatı"
Seçkin Yayıncılık
39.00
Uzun yıllar iş ve sosyal güvenlik hukuku konularında çalışmalar yapan, akademik çalışmaları yanında uygulamaya dönük birikimini ulusal basında köşe yazıları ve televizyon programlarında yorumlayan, alanında eğitimler ve danışmanlıklar veren E. SGK Başmüfettişi Doç. Dr. Resul KURT son dönemde kendisine sorulan ve herkesin merak ettiği konulara ilişkin olarak bu kitapçığı hazırlamıştır. Coronavirüsün ekonomik etkilerinin azaltılması amacıyla 7226, 7243 ve 7244 sayılı kanunlarla düzenlemeler yapılmıştır. Coronavirüs sürecinde işletmelerde faaliyetin tamamen veya kısmen durması nedeniyle personel politikalarının ne şekilde yürütülmesi gerektiği konusunda tereddütler yaşanmakta, iş yerlerinde iş yeri kurumsal kültürü ve her bir çalışanın bireysel durumu ve talebine göre istihdama yönelik ekonomik önlemler alınabilmektedir. Buna göre evden/uzaktan çalışma, yıllık izin, ücretli idari izin, ücretsiz izin, kısmi süreli çalışma, yarım çalışma, esnek çalışma, denkleştirme çalışması, kısa çalışma uygulaması ve telafi çalışması gibi yöntemlerle bu zor günlerde istihdam politikalarının işletilmesi mümkündür. Bu çalışma özellikle coronavirüsle birlikte hayatımıza giren işsizlik ödeneği, ücret garanti fonu, kısa çalışma, ücretsiz izin, fesih yasağı, yarım ücret, evden çalışma, telafi çalışması, denkleştirme çalışması ve işyerlerinde Covid-19 kapsamında alınacak iş sağlığı ve güvenliği önlemleri gibi konuları ayrıntılı olarak soru-cevaplarla açıklamıştır. Ayrıca, aşağıdaki sorulara benzer 250 sorunu yanıtı bulabilirsiniz. -Covid-19 Salgın Sürecinde İşverenler Ne Yapmalı? - Kısa Çalışma Ödeneğinde Hangi Şartlar Var? - İşçi Kısa Çalışmayı Kabul Etmeyebilir Mi? - Kısa Çalışmada İşçiye Yapılacak Ödemenin Tutarı Nasıl Hesaplanacak? - Kısa Çalışma Ödeneğinde Maaş Farkı Verilebilir mi? - 65 yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlar Kısa Çalışma Ödeneğinden Yararlanabilir mi? - Telafi Çalışması nedir? - İşveren Covid-19 Sürecinde Yıllık İzin Kullandırabilir mi? - Uzaktan/ Evden Çalışmada Nelere Dikkat Edilmeli? - Kimlere Ücretsiz İzinde Nakdi Ücret Desteği Verilecek? Konu Başlıkları Koronavirüs Sürecinde İnsan Kaynakları Uygulamaları İşsizlik Ödeneği Ücret Garanti Fonu Kısa Çalışma Yarım Ücret Ücretsiz İzin Fesih Yasağı Uzaktan– Evden Çalışma Telafi Çalışması Denkleştirme Çalışması Yıllık İzin İşyerlerinde Covid–19 Kapsamında Alınacak İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri Covid–19 Vakalarında İş Kazası Bildirimi 0 İlgili Kategoriler Hukuk > İş Hukuku > İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku
Kapat