Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
16. Yüzyıl Osmanlı Ekonomisinde Piyasa’nın Karşıtı Pazar Hasan Fatih Y 16. Yüzyıl Osmanlı Ekonomisinde Piyasa’nın Karşıtı Pazar Hasan Fatih Y 16. Yüzyıl Osmanlı Ekonomisinde Piyasa’nın Karşıtı Pazar Hasan Fatih Y 16. Yüzyıl Osmanlı Ekonomisinde Piyasa’nın Karşıtı Pazar Hasan Fatih Y

16. Yüzyıl Osmanlı Ekonomisinde Piyasa'nın Karşıtı Pazar

Liste Fiyatı : 22,00 TL
İndirimli Fiyat : 19,80 TL
Kazancınız : 2,20 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,60 TL
9789754379051
621399
16. Yüzyıl Osmanlı Ekonomisinde Piyasa'nın Karşıtı Pazar
16. Yüzyıl Osmanlı Ekonomisinde Piyasa'nın Karşıtı Pazar
Ötüken Neşriyat
19.80
...yine de, birçok tarihçinin, Osmanlı İmparatorluğunu incelmiş Batı standartlarına göre bayağı ve aykırı bulma eğilimi, kuşkusuz Osmanlı uygarlığının ince ayrımları yanında, bu uygarlıkla Avrupanın geri kalan bölgeleri arasındaki ortak öğeleri karanlıkta bırakmıştır.

...gerçeğe ulaşmayı hedef edinen tarih araştırmaları, doğru suallerle işe başlamak zorundadır.Osmanlı Devleti idarecileri XVII. yüzyılda neden batıya yönelmediler? ya da Osmanlı Devleti niçin kapitalist sisteme daha önceki bir dönemde entegre olmadı? gibi bugünden geçmişi yargılayan mutlakçı sorularda ciddi bir yöntem problemi vardır ve bu tür suallerle başlayan tarih araştırmalarının tarihi olguyu anlamlı bir bütün içinde ortaya koyabilmeleri çok güçtür.

Doğru suallerle işe başlamak...

Bu kitap; doğru suallerle 16. yüzyılda Osmanlı ekonomisinde "Piyasa"nın karşıtı "Pazar"ı incelemek ve ancak doğru suallerin bizi Osmanlı'ya dair araştırmalar için özgün ve Osmalı!yı anlamaya mümkün kılacak bir metoda ulaştırabileceğini vurgulamak üzere ortaya çıkmıştır.
Kapat